Pagalba sausėjančioms rankoms: ką pasirinkti – kremą, losjoną ar tepalą?

Žiemai artėjant vienos aktualiausių rankų odos problemų – išsausėjimas ir tempimas, dažnai lydimi net skausmingų įtrūkimų. Nemalonių pojūčių išvengti padės ne tik šiltos pirštinės, bet ir tinkamai pasirinkta kosmetinė priemonė.

Ką turėtumėte pasirinkti: rankų kremą, losjoną ar tepalą?

Skirtumai tarp šių trijų priemonių – aliejų ir vandens santykis, o taip pat ir konsistencija, rašoma portale „DailyMail“. Rankų tepaluose yra daugiau aliejų, jie tepesni ir riebesni. Rankų losjonuose – didesnis vandens kiekis, jie greitai džiūsta ir išgarina drėgmę, nėra lipnūs. O štai kremai – tai tarsi tarpinis variantas tarp tepalo ir losjono.

Atsakymas, kokią priemonę turėtumėte pasirinkti, priklauso nuo jūsų rankų odos būklės. Normaliai, netrūkinėjančiai ir neišsausėjusiai odai tiks maitinamasis kremas (maitinamieji kremai yra riebesni nei drėkinamieji). Ypač jautrios rankų odos savininkams arba turintiems polinkį sirgti egzema, patariama rinktis tepalą.

Žiemą losjono rinktis nepatariama, šią priemonę reikėtų palikti šiltesniam metų laikui, pavyzdžiui, vasarai. Losjonai greitai įsigeria į odą, tačiau nesudaro apsauginės lipidinės plėvelės. Dėl to gauta drėgmė greičiau prarandama, barjerinės funkcijos sutrinka ir oda dar labiau sausėja.

 

No Comments

Post A Comment